Meeskond

Darja Belova
Peaarst/ Pediaater-kardioloog

Mirjam Luik
Tegevjuht/ Eriõde

K. I. Carolin Kalbus
Hoolekande õendusjuht

Anna Sergijenja
Õde (vaimse tervise alal)

Jolene Nõukas
Õde (Keila, Merimetsa ja Vääna-Viti Kodu)

Maie Urv
Psühhiaatriaõde (Võisiku Kodu)

Eha Kuppart
Psühhiaatriaõde (Võisiku Kodu)

Viive Pärnsalu
Õde (Võisiku Kodu)

Liivia Põdra
Õde

Olga Petrova
Õde (Türi Kodu)

Irina Danilisenko
Õde (Sõmera ja Kuressaare Kodu)

Mirjam Luik
Tegevjuht/ Eriõde (intensiiv õenduses)
Olen terviseteaduste magister intensiivõenduses. Oman töökogemust erakorralise meditsiini valdkonnas alates 2011. a. Sellele lisanduvad kogemused nii pere- ja vaimse tervise õena kui ka Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õppejõuna, käsitledes järgnevaid valdkondi: tervishoiutehnoloogia ja e-tervis, patsiendi terviseseisundi hindamine, lasteõendus ning olen sertifitseeritud simulatsiooni instruktor.
2019 alustasin tööd Marienthali kliinikus, kus avastasin suure huvi vaimse tervise valdkonna vastu, seal juures sügavuti narko sõltuvusravi suunal, olen läbinud erinevaid koolitusi näiteks motiveeriv interviueerimine, esmased psühhootilised seisundid, Smart Recovery facilitator course. Hetkel koolitan ennast loomi kaasava teraapia suunal.
Hobideks on koerasport, lumelauaga sõitmine, ujumine, matkamine. Kuulun ka Eesti USAR meeskonda ning sõidan endiselt SA PERH’is kiirabiõde-brigaadijuhina.

Marshal
Teraapiakoer
Olen Austraalia Lambakoer. Alates 09.2021 olen läbinud Eesti Ab- ja Teraabiakoerte Ühingu Teraapiakora tiimi eksami koos Mirjamiga, kes on minu tiimi liige.
CitoMed’i kliinikus käin tihti aega veetmas.
Mulle väga meeldib agilitys ja KK treeningud. Eriti lemmik on metsas vabalt jooksmine.
Mulle väga meeldib paitamine rinnalt ja külgedelt. Palun ära paita mind pea pealt!
Anna Iofik
Psühhiaater
Aastal 2013 lõpetasin Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ning seejärel läksin sisehaiguste residentuuri üldise ja põhjaliku kliinilise kogemuse omandamiseks. 2-aastase õppe jooksul tõdesin, et minu jaoks on kõige südamelähedasem just psühhiaatria. 2020 lõpetasin psühhiaatria residentuuri lastepsühhiaatria kõrvalerialaga. Residentuuri käigus olen õppinud ja töötanud Tartu Ülikooli Kliinikumi Psühhiaatriakliinikus, Põhja-Eesti Regionaalhaigla Psühhiaatriakliinikus, Tallinna Lastehaigla Vaimse Tervise Keskuses. Lisaks töötasin Viljandi Haiglas aastatel 2014 – 2017 sisehaiguste valvearstina.
Olen läbinud psühhoanalüütilise, pereteraapia ja kognitiiv-käitumusliku teraapia baaskoolitused.
Minu jaoks on väga oluline patsiendi ja perekesksus. Leian, et psühhiaatrias on väga oluline liikuda stigmatiseerimise ja haigete sildistamise vastu
Töötan eesti, vene ja inglise keeles.

Darja Belova
Peaarst
Põhierialalt olen lastekardioloog ning töötan sellel erialal alates 2014 aastast.
Citomedi meeskonnaga liitusin aastal 2017, üldarstina. Alates 2020 a olen Peaarsti ametikohal.
Nõustan kliente füüsilise ja lihtsamate vaimse tervise probleemidega seoses ning vajadusel aitan suunata õige eriala spetsialisti poole.
Vabal ajal meeldib mulle ujuda ja lugeda.
Töötan eesti, vene ja inglise keeles.

Anna Sergijenja
Kliiniku õendustöö koordinaator/ Õde (vaimse tervise alal)
Lõpetasin Tallinna Tervishoiu kõrgkooli 2008 a ning sellest ajast töötasin statsionaaris õena, valvegraafiku järgi (Kirurgia osakonnas Ida Tallina Keskhaiglas olin 6 aastat ja Nefroloogia osakonnas Põhja Eesti Regionaalhaiglas 5 aastat). Selle aja jooksul olen saanud hea kogemuse õena. Al 2019 a pühendusin rohkem iseseisva õenduse arendamisele, hakkasin iseseisva õe vastuvõtu tegema nii patsientidele kui ka nende lähedastele. Olen töödanud ka koduõena.
Viimaste aastade jooksul hakkasin tundma huvi vaimse tervise valdkonna vastu, sealjuures sügavuti narkosõltuvusravi suunal. Hetkel CitoMedi kliinikus koostöös kahjude vähendamise keskustega nõustan tarvitajaid, patsiente, kellel esineb sõltuvus narkootilistest ainetest, motiveerin paremate valikute tegemisele, jälgin pakutud asendusravi kulgemist.
Olen avatud, hea suhtleja, rõõmsameelne, heatahtlik ning toetav.
Mulle meeldib pidev enesearendamine, olen läbinud mitmeid erialaseid koolitusi: SMART Recovery, Esmase psühhootilise episoodiga patsient jm
Töötan eesti,vene ja inglise keeles.


Greete Org
Kahjude vähendamise teenusejuht
Olen hariduselt sotsiaaltöötaja, lõpetasin bakalaureuse õppe Tallinna Ülikoolis 2019. aastal.
Oman pikaajalist töökogemust kahjude vähendamise valdkonnas- alustasin tööd valdkonnas aastal 2011. Läbi arvukate koolituste ja enesearendamise võimaluste nii Eestis kui välismaal, olen järgemööda tõstnud enda kvalikatsiooni ning suurendanud teadmisi. Samuti viin ise läbi erinevaid koolitusi, teemadel, mis seotud uimastite ja nende tarvitamisega, sõltuvusega.
Olen koostööd teinud Tervise Arengu Instituudiga, võttes osa arvukatest uuringutest ja projektidest.
Olen koostööd teinud Tartu Ülikooli peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituudiga, osaledes mitmes uuringus, mis suunatud uimastite tarvitamisele ja nende tarvitajatele. Olen kahe teadusartikli kaasautor.
Olen tegelenud nõustamisega ning Tallinna Vanglas läbi viinud tugigruppi uimastitarvitajatele.
Alates 2020. aastast olen Correlation Eurapean Harm Reduction Network’i liige ja Eesti esindaja, kogudes andmeid ja infot, mis seotud uimastitega, kahjude vähendamisega, poliitikaga jne.
Viimased paar aastat olen juhtinud kahjude vähendamise teenuseid ning mul on kogemus juhtida organisatsiooni MTÜ Convictus Eesti.
Nii eelnimetatule kui enda isiklikule kogemusele, pean vaimse tervise valdkonda enda suureks kireks. See ei ole minu jaoks pelgalt töö, see on elustiil. Usun sellesse, et inimesed vajavad informatsiooni ja väärivad tuge ning olen alati valmis selleks oma panuse ühiskonnale andma.
Märksõnad, mis mind iseloomustavad on koostöö, positiivne ellusuhtumine ja empaatia.
Vabal ajal armastan olla looduses ning uusi paiku avastada. Samuti arvan, et maailmas ei ole piisavalt raamatuid, kuid need, mis on olemas, loen järgemööda suure huviga läbi.
Töökeeled: eesti, vene ja inglise
Kristel Treimann
Psühholoog
Töötan: noorukite ja täiskasvanutega
Omandasin psühholoogia bakalaureusekraadi 2017. a. Tallinna Ülikoolis ning spordi ja soorituspsühholoogia magistrikraadi 2018. a. Londoni Greenwich-i Ülikoolis.
Täiendan end hetkel perekonnapsühhoteraapia I astme koolitusel ning olen varasemalt läbinud kognitiiv-käitumusliku teraapia algkursuse, motiveeriva intervjueerimise koolituse, SMART Recovery facilitator kursuse ning täiendanud enda teadmisi nii sõltuvushäiretega patsientide nõustamistöö vallas kui ka omandanud teadmisi esmaste psühhootiliste patsientidega töötamise osas.
Oma töös psühholoogina toetun kognitiiv-käitumusliku teraapia (KKT) põhitõdedele ning motiveeriva intervjueerimise (MI) põhimõtetele ja võtetele.
Peamiselt olen tööd teinud sõltuvushäirega patsientide ning erinevate sportlastega.
Töökeeled: eesti, inglise


Jana Aller
Õde (vaimse tervise alala)
Lõpetasin Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli 2013. aastal ning läbisin Tallinna Tehnikaülikoolis magistriõppe tervishoiutehnoloogia alal, ees on magistritöö kirjutamine ja kaitsmine.
Olen võtnud osa projektist, mis uuris kognitiivse käitumusliku teraapia võimalusi depressiooniravil perearsti juures, kasutades infotehnoloogia võimalusi.
Mul on 9 aastat kogemust hambaraarsti assistendina.
Vabal ajal tegelen forograafiaga.

K. I. Carolin Kalbus
Hoolekande õendusjuht/ Õde (vaimse tervise alala)
Olen lõpetanud Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õenduse eriala 2021.a.
Aastast 2016 olen töötanud Regionaalhaigla psühhiaatriakliinikus peamiselt depressiivsete ja ärevushäiretega inimestega. Lisaks oma töökogemust erihoolekande teenusel viibivate klientidega, kelle puhul on tegemist erineva astme psüühikahäiretega.
Vabal ajal meeldib looduses viibida, avastada uusi kohti ja tegeleda matkamisega.
Olga Nikolaeva
Sotsiaaltöötaja
Olen lõpetanud 2008. aastal Tallinna Pedagoogika Seminari, sotsiaaltöö erialal. Juba õppimise ajal sain täpselt aru, et olen õiges kohas ning soovin edasi töötada just selles valdkonnas.
Aastast 2008 töötan vaimse tervise valdkonnas, kus peamisesed ülesanded on näidata inimesele tema tugevusi ning aidata leida oma rada.
Olen ka täiendanud oma teadmisi erinevate koolitustega, sealhulgas CARe: kõikehõlmav lähenemine rehabilitatsioonile; toetatud töölerakendamise koolitus.


B.-Jolene Nõukas
Õde (Keila, Merimetsa ja Vääna-Viti Kodu)
Olen lõpetanud Tallinna Meditsiinikooli õe eriala(1988). Töötanud reanimatsioonis, kirurgia osak. ja postoperatiivses palatis, hambaraviõena (kirurgia, implantatsioon, protees, ravi), laboriassistent+verevõtjana ning töötervishoiuõena.
Läbinud koolitusi Tervishoiu Kõrgkoolis, lõpetanud Dentes Tervishoiukooli, täiendanud end esmaabis, töötervishoiu,-keskkonna- ja tööohutuse alal ning hammaskonna implantatsiooni, kirurgia ja ravi osas. Töötades psüühilise erivajadusega inimestega olen ennast täiendanud läbides erinevaid vaimse tervise ja psühholoogia alaseid koolitusi.
Pean oluliseks meeskonnatööd, patsiendikesksust, hoolivust, ausust ja korrektsust.
Harrastan metsajooksu, maalimist, meeldib kududa ja heegeldada.
Keeled: eesti, vene ja inglise.
Aleksandra Iru
Kogemusnõustaja
Töötan nõustamise valdkonnas juba kuuendat aastat ning olen läbinud üle 20 erineva koolituse selles suunas. Kōigist diplomitest on kōige väärtuslikum olnud diplom, mille omandasin 2019. aastal ning tänu millele laiendasin enda tööspektrit- minust sai vōrdne vōrsdega nōustajast – kogemusnōustaja, kes töötab kõigi sõltuvus spektrite ja vaimse tervise probleemidega klientidega ning kellel on ka oskus töötada kaassõltuvuses klientidega.
Hetkel olen selle eriala, teiste inimeste õpetamise projekti koordinaator ning õpin ka uusi töömeetodeid, näiteks metafoori kaartidega töötamist.
Olen avatud ja tundlik, püüan alati inimest toetada ja usun, et kõigil on õigus teisele võimalusele. Usun, et üksinda ei saa inimene sellega hakkama. Alates 2018. aastast töötan samuti tugiisikuna uimastisõltlastele, et kõigil oleks võrdsed võimalused ühiskonda naasta, nii nagu mina seda kunagi tegin!

Kätlin Soots
Koduõde/ Intensiivraviõde
Olen intensiivravi- ja erakorralise meditsiini õde. Oman pikaajalist töökogemust sõja- ja katastroofimeditsiini valdkonnas – alustasin Kaitseväes meditsiini väljaõppeinstruktorina tööd aastal 2011. Tänu kaitseväele olen saanud teadmisi ja kogemusi mitmetes riikides ja erinevate rahvustega koos töötades.
Lisaks eelnevale töötan alates 2014. aastast kiirabis, olles tänaseks kiirbi-brigaadijuht.
Olen kaitseväe ja kiirabiga aktiivselt tänaseni seotud, kuid käesolevast aastast olen keskendunud koduõendusele, eesmärgiga pakkuda klientidele professionaalset õendusalast nõustamist ning teostada õendusalaseid toiminguid.
Vabal ajal tegelen reisimisega, orienteerumisega, sõidan mootorattaga ning veedan võimalikult palju aega looduses.
Töötan eesti ja inglise keeles

Arthur Shaumyan
Psühholoog
Oma professionaalset tegevust alustasin 2007. aastal, peaaegu kohe peale kõrghariduse omandamist.
Saada psühholoogiks oli minu täiesti teadlik valik. Lapsest saadik tahtsin mõista ennast ja teisi inimesi, huvitav oli analüüsida enda ja teiste tegemisi, tekkis empaatia tunne ja soov inimesi aidata. Mind huvitas ka meditsiin, eriti inimese keha ja hinge vahelise seose lahutamatuse kontekstis.
Niisiis, otsustasin meditsiini töötajaks õppida ja 2000. aastal lõpetasin Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli ning minu lõputöö teemaks oli “Südamehaigete psüühilised probleemid”.
Olles aastaid viljakalt töötanud meditsiinis erinevates asutustes, sain suurepärase praktika. Inimestele maditsiinilist abi osutades oli aga sageli vaja osutada ka vaimset abi.
Olles mõistnud kõiki meditsiinitöötaja töö peensusi ja tahke, sain veelgi innustust aidata inimesi nende vaimsete probleemide lahendamisel ning lõpetasin 2007. aastal Tallinnas Sotsiaal- Humanitaarinstituudi psühholoogia teaduskonna, olles saanud psühholoog-praktiku kvalifikatsiooni. Psühholoogi karjääri jooksul olen edukalt osutanud psühholoogilist abi, nii päriselus kui ka online, tehes samal ajal koostööd erinevate organisatsioonidega, mis pakuvad sotsiaalset ja psühholoogilist tuge.
Pööran suurt tähelepanu ka oma erialasele arengule, õpin pidevalt ja regulaarselt läbin ka supervisioone. Olen juba enam kui kümme aastat edukalt praktilist abi osutanud. Täna on minu põhitegevus online nõustamine.
Tegelen nii individuaal- kui ka paaride nõustamisega, tegelen isikliku ja perekonna psühholoogilise nõustamise kõige laiemate küsimuste spektriga ja ka paljude muude küsimustega, sealhulgas sõltuvusnõustamisega.
Töötan: eesti, vene ja inglise keeles.
